+371 29579124; +371 28219860  info@dzinsuveikals.lv

Vārda dienu šodien svin:

Foto: www.publicdomainpictures.net
Džinsus nav izgudrojuši... Autors: zirdziniece Dzinsi
1. Džinsus nav izgudrojuši mūsdienu dizaineri, to vēsture sākas jau 16.gadsimtā. Zilu, izturīgu kokvilnas audumu "Serge de Nimes" ražoja jau viduslaikos Dienvidfrancijas pilsētā Nimē (Nimes). Leģenda vēsta, ka Kristofera Kolumba kuģu buras bija gatavotas tieši no šī materiāla. Taču pagāja gandrīz četri gadsimti, līdz Amerikā no buru auduma sāka šūt bikses. Līdz tam brīdim amerikāņu sarunvalodā franciskais auduma nosaukums "serž de nim" (Serge de Nimes) vienkāršojās uz īsāko "denim".
 Klasiskos zilos džinsus... Autors: zirdziniece Dzinsi
2. Klasiskos zilos džinsus atpazīst pēc: piecām kabatām (divas priekšā, divas aizmugurē un maza pulksteņa kabatiņa bikšu priekšējā labajā pusē);
ādas etiķetes uz... Autors: zirdziniece Dzinsi
3. ādas etiķetes uz aizmugurējās kabatas vai jostasvietas;
kniedēm priekšējo kabatu... Autors: zirdziniece Dzinsi
4. kniedēm priekšējo kabatu stūros;
raksturīgām dubultvīlēm Autors: zirdziniece Dzinsi
5. raksturīgām dubultvīlēm.
Kā top džinsu audums       ... Autors: zirdziniece Dzinsi
6. Kā top džinsu audums? Zilā denima pamatizejviela ir kokvilna - dabīgs, izturīgs augu valsts materiāls. Kokvilnas audumu, īpaši slapju, ir grūti saplēst, tas vienkārši tīrāms. Dažiem denima veidiem pievieno sintētiskās šķiedras, piemēram, elastānu, ja vēlas, lai bikses būtu pieguļošas un elastīgas.
Kokvilnas diegus pirms... Autors: zirdziniece Dzinsi
7. Kokvilnas diegus pirms aušanas mērcē indigo krāsā. Indigo ir pasaules populārākā un vecākā organiskā krāsviela, taču mūsdienās to vairs neiegūst no dabīgām izejvielām, jo sintētiskās krāsas ir lētākas. Denima diegiem neļauj pilnībā piesūkties ar krāsu, tādējādi, krāsa tos apņem tikai no ārpuses kā mētelis, iekšā tie paliek balti. Tieši šī krāsošanas tehnoloģija padara džinsu audumu īpašu; jo vairāk bikses tiek valkātas, jo vairāk noberžas diegu zilie "mētelīši" un audums kļūst gaišāks.
Denimu auž no krāsotiem... Autors: zirdziniece Dzinsi
8. Denimu auž no krāsotiem gareniskajiem diegiem (velkiem), kurus šķērso balti diegi (audi). Pēc šūšanas džinsi vēl nenokļūst veikalu plauktos, sākumā tos vienu vai vairākas reizes mazgā - atkarībā no tā, cik gaišām jābūt biksēm. Pēc vairākkārtējas mazgāšanas džinsi kļūst mīkstāki un ērtāki. Nav aiz kalniem tie laiki, kad pusaudži paši apstrādāja bikses ar kodīgiem līdzekļiem, lai džinsi iegūtu vēlamo toni. Tagad ražotāji jau laikus mēģina apmierināt pircēju individuālās vēlmes, pastāv vairāk nekā desmit dažādu mazgāšanas veidu.
 Džinsu mazgāšnas veidi  ... Autors: zirdziniece Dzinsi
9. .. Džinsu mazgāšnas veidi .. Onewash - džinsus mazgā vienreiz tīra ūdenī bez ķīmiskām piedevām. Bikses paliek tumši zilas un saraujas par vienu izmēru. Tipiski retrodžinsi 50.gadu stilā.
Stone Washed  šī ir klasiskā... Autors: zirdziniece Dzinsi
10. Stone Washed - šī ir klasiskā denima mazgāšanas metode, bikses kopā ar pumeku (porains, pelēks vulkānisks iezis) mazgā speciālās mašīnās. Pēc mazgāšanas bikses izskatās kā valkātas.
Foto: www.publicdomainpictures.net
Double Stone Washed  džinsus... Autors: zirdziniece Dzinsi
11. Double Stone Washed - džinsus mazgā ilgāk - līdz pat sešām stundām vienas vietā, turklāt pievieno vairāk pumeka. Rezultāts: bikses ir mīkstākas, vīles un kabatu malas var būt noberztas.
Bleached  ūdenim pievieno... Autors: zirdziniece Dzinsi
12. Bleached - ūdenim pievieno sārmu un balinātāju un izgrieztus džinsus mazgā 80 minūtes. Audums iegūst vienmērīgu, gaiši zilu krāsu.
 Modeļi un izmēri  Lielajā... Autors: zirdziniece Dzinsi
13. .. Modeļi un izmēri.. Lielajā dažādu firmu piedāvāto modeļu klāstā orientēties nav viegli, tomēr džinsu pasaulē ir standarti, kuri ļauj nojaust, kā džinsi izskatīsies:
Straight Regular Fit ... Autors: zirdziniece Dzinsi
14. Straight (Regular) Fit - klasisks, taisns griezums; Slim (Tight) Fit - šauras, apspīlētas bikses; Loose Fit - džinsi bez formas; Worker - platas bikses ar daudzām kabatām.
Džinsu izmēru parasti... Autors: zirdziniece Dzinsi
15. Džinsu izmēru parasti raksturo divi cipari - pirmais ir vidukļa apkārtmērs un otrs - kāju garums, abi lielumi izteikti collās (1 colla = ~ 2,54 cm). Tā, piemēram, džinsi ar izmēru 28/32 derēs cilvēkam ar diezgan šauru (71 cm) vidukli un vidēji garām (81 cm) kājām.
Džinsu bikses iesaka mazgāt... Autors: zirdziniece Dzinsi
16. Džinsu bikses iesaka mazgāt 40°C (+60°C ūdenī, ja bikses ļoti netīras) temperatūrā, izgrieztas uz kreiso pusi. Džinsi jāmazgā atsevišķi, jo tie var krāsot citas drēbes. Džinsu tīrīšanai nedrīkst lietot traipu tīrāmo līdzekli, pēc tam paliek balti plankumi. Tāpat džinsus nevajag likt veļas žāvētājā: tie var kļūt īsāki vai šaurāki, kā arī zaudēt krāsu. Gludināšana nav obligāta.
Džinsu mūžs atkarīgs no to... Autors: zirdziniece Dzinsi
17. Džinsu mūžs atkarīgs no to valkāšanas intensitātes. Ja vien džinsi nesaplīst, tos var valkāt pietiekami ilgi, jo tās ir bikses, kas nēsātas izskatās labāk nekā jaunas.